Derby dla Politechniki

Piłkarze ręczni Politechniki Świętokrzyskiej pokonali we własnej hali zespół AZS UJK 25:19. Najlepszym strzelcem zwycięzców był Rafał Nowak, zdobywca pięciu bramek. Mecz oglądał komplet widzów.

Akademickie derby Kielc to od zeszłego sezonu wielkie święto sportu studentów w Kielcach. Uczelnianie hale wypełniają się po brzegi, a na boisku nie brakuje walki i determinacji, by pokazać kto w najbliższych miesiącach będzie rządził w mieście.

Nie inaczej było tym razem, niektórzy kibice w hali zjawili się już na 30 minut przed spotkaniem, by zająć dogodne miejsce. A tych z każdą minutą było coraz mniej. Czuć było atmosferę sportowego święta. Na trybunach zjawili się też rektorzy obu uczelni: prof. Wieslaw Trąmpczyński i prof. Jacek Semaniak.

I to sparaliżowało nieco oba zespoły, które mecz rozpoczęły od kilku nieudanych akcji. Gospodarze rozkręcali się z każdą minutą i już w 9. minucie prowadzili 4:1. Goście nie poddali się jednak i zdołali doprowadzić do remisu 6:6. Do przerwy prowadzili jednak podopieczni Pawła Sieczki. Na tablicy było 12:9 dla Politechniki.

Druga część gry to dominacja gospodarzy, którzy w pewnym momencie osiągnęli nawet 9 bramkową przewagę. W końcówce gracze UJK zdołali zniwelować nieco straty i ostatecznie gospodarze wygrali sześcioma golami. Najskuteczniejszy w drużynie PŚk był skrzydłowy Rafał Nowak, zdobywca 5 bramek.