Ekstremalny Tour de Pologne Amatorów

Bardzo udany start odnotowali kolarze-studenci  Naszej Uczelni w wyścigu szosowym Tour de Pologne Amatorów. Przy niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych ,ciągle padający deszcz i temperatura powietrza ok.10 stopni w nowym składzie: Grzela Dominik , Rojek Przemysław, Kania Przemysław , Rzędowski  Hubert i  trener Marek Kalwat. Drużyna zajęła 10 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 47 sklasyfikowanych zespołów. Startując przed zawodowcami amatorzy pokazali hart ciała i ducha. Na 2 tys. zgłoszonych wystartowało 1500 osób. Wśród nich indywidualnie najlepiej spisał się Dominik Grzela zajmując 44 miejsce. Niestety wyścigu nie ukończył  trener drużyny Marek Kalwat z powodu defektu roweru. Kibicowanie najlepszym kolarzom zawodowym  było również nie udane ponieważ wyścig po jednym okrążeniu został odwołany ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym zawodnikom. M.K.