FameLab 2017_nabór do konkursu

Dla kogo: Zapraszamy naukowców, którzy ukończyli 23 lata i pracują w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych lub studiują (na 4, 5 lub 6 roku studiów jednolitych lub na studiach drugiego stopnia, w tym doktorantów i doktorów).

Jak się zgłosić: nagrać 3-minutowy filmik i przesłać go z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym przez stronę: famelab.org.pl do 23 stycznia 2017 (godz. 12:00).

Krótko o FameLabie: FameLab to trzyetapowy konkurs,  w którym naukowcy mają szansę nauczyć się dobrze i zrozumiale mówić o swojej pracy i badaniach . Pierwszy etap to zgłoszenie filmiku z wystąpieniem naukowym, a dwa kolejne – 3-minutowe występy na scenie w CNK przed jury i publicznością. Naukowcy są oceniani w 3 kategoriach: content, clarity, charisma. W czasie przygotowań do kolejnych etapów – m.in. w trakcie szkolenia Masterclass – uczą się jak dobrze i zrozumiale przedstawiać tematy naukowe nieprzygotowanej publiczności. FameLab jest konkursem międzynarodowym, organizowanym pod skrzydłami British Council już w ponad 30 krajach na całym świecie. W Polsce współorganizatorem jest Centrum Nauki Kopernik. W ciągu 5 edycji do FL Poland zgłosiło się blisko 400 naukowców – 50 z nich stało się znakomitymi popularyzatorami nauki.

Jakie zmiany w 6. edycji: m.in. nowy zapis w regulaminie: „Jeżeli prezentowany temat dotyczy zagadnień z zakresu współczesnej nauki, co do których nie ma jeszcze pełnej, ugruntowanej wiedzy, lub powszechnej zgody co do interpretacji posiadanych wyników, Finalista/-ka w czasie swojego wystąpienia musi przedstawić różne punktów widzenia i interpretacje w danym temacie.”

www.famelab.org.pl

_________________________

Anna Charko
Dział PR

Tel.  +48 511 143 135

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

00-390 Warszawa           

www.kopernik.org.pl