Medale lekkoatletów

Takich Mistrzostw w historii startów lekkoatletów  jeszcze nie było, powiedział trener drużyny Marek Kalwat. Zawody najbardziej liczne ze względu na ilość startujących uczestników – ponad 1000 zawodników oraz osiągnięcia jeżeli chodzi o ilość zdobytych medali  na jednych mistrzostwach. Cztery medale: 1 złoty,  jeden srebrny i dwa brązowe , plus czwarte miejsce i kilka pozostałych wartościowych wyników to dorobek tego startu w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Złoty medal w skoku w dal zdobył Polypchuk Aleksander – student I roku WMiBM wynikiem 7.10 m oraz srebrny w 3-skoku wynikiem 14.75m. Dwa brązowe medale zdobyli: Agnieszka Borek – studentka WISGiE w skoku wzwyż wynikiem 158 cm   i Krzysztof Pękalski student WMiBM  w rzucie dyskiem wynikiem 43.60 m. Ponadto 4 miejsce zajęła w rzucie oszczepem Paulina Borowska wynikiem 29.81m,  a wyniki pozostałych reprezentantów drużyny przyczyniły się do zajęcia   10 miejsca w klasyfikacji drużynowej Uczelni Technicznych. Gratulujemy  wszystkim  zawodnikom oraz trenerowi udanego występu  i życzymy poprawienia wyników za rok.