Polibus – nauka na kołach 2016/2017, ruszyła kolejna edycja kampanii promocyjnej politechniki


Na przełomie października, listopada i grudnia 2016 roku, a później od stycznia do maja 2017 roku odbywały się warsztaty pokazowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Miłośnicy nauki mogli zobaczyć technologiczne nowinki w laboratoriach, w pracowniach doświadczalnych i komputerowych pod okiem wykładowców. Była to doskonała okazja, by pokazać nie tylko sprzęt zakupiony dzięki unijnemu wsparciu, ale też zaprezentować ofertę edukacyjną uczelni. 

Na uczelnię  młodzież przyjeżdżała specjalnym autokarem-laboratorium na kółkach, wyposażonym w nowoczesną aparaturę do badań bezpieczeństwa w transporcie. Potem uczniowie mogli zobaczyć między innymi uczelniane łaziki marsjańskie, Laboratorium Komputerowych Pomiarów Wielkości Geometrycznych, Laboratorium Fotogrametrii i Teledetekcji, Laboratorium Mechatroniki, Automatyki i Robotyki, Komputerowe Laboratorium Maszyn Elektrycznych i Systemów Mechatronicznych, Laboratorium Konstrukcji Betonowych i Diagnozowania Obiektów Technicznych, Laboratorium Prototypowania, Laboratorium Niekonwencjonalnych Technologii Wytwarzania, Laboratorium Mechatroniki, Automatyki i Robotyki, Laboratorium Samochodów i Ciągników, sprawdzić swoje siły za kierownicą dynamicznego symulatora jazdy samochodem, czy wcielić się w rolę operatora łazika marsjańskiego. Każdy wydział prezentował młodzieży to, co ma najlepsze.

Przedsięwzięcie to, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży i szkół ponadgimnazjalnych. Dotychczas w warsztatach udział wzięło ponad 600 uczniów – ale to oczywiście nie koniec akcji.