Skorzystaj ze wsparcia i sięgnij po środki programu Interreg Region Morza Bałtyckiego

W programie INTERREG REGION MORZA BAŁTYCKIEGO trwa prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o dofinansowanie. Unijne środki są dostępne dla INSTYTUCJI PUBLICZNYCH I PRYWATNYCH Z OSOBOWOŚCIĄ PRAWNĄ, w tym Z CAŁEJ POLSKI.

Program umożliwia współpracę z państwami skandynawskimi, republikami nadbałtyckimi oraz północno-wschodnimi Niemcami w tematach związanych z transportem, zasobami naturalnymi, w tym ochroną środowiska, i innowacjami. Polscy partnerzy uczestniczą we wspólnym planowaniu, wymianie doświadczeń, wprowadzają innowacje (np. przez działania pilotażowe) i zyskują dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań. Dzięki projektom finansują m.in. personel i usługi świadczone przez ekspertów i firmy zewnętrzne.

Nabór zakończy się 9 kwietnia 2018 roku, teraz jest dobry czas na przygotowanie się do udziału w międzynarodowych projektach, znalezienie partnerów, skonsultowanie się, w tym przykładowo w zakresie budżetu itp. Wspieramy Państwa poprzez:

* KRAJOWE SEMINARIUM INFORMACYJNE 30 LISTOPADA, MINISTERSTWO ROZWOJU, WARSZAWA

W trakcie spotkania do dyspozycji będą pracownicy: Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS), Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce (Ministerstwo Rozwoju), Centrum Projektów Europejskich (polski kontroler wydatków w projektach). Ponadto partnerzy projektów na temat tworzenia innowacyjnej oferty meblarskiej dla seniorów, innowacji w sektorze upraw, udostępniania MSP infrastruktury badawczej, z konkretną ofertą dla przedsiębiorców.

Pracownicy WS udzielą praktycznych rad i wskazówek związanych z ubieganiem się o środki z programu. O już odnoszonych korzyściach z projektów opowiedzą goście z Poznania, Skierniewic i Krakowa. Z kontrolerem wydatków będzie można skonsultować, przykładowo linie budżetowe, a z pracownikami Krajowego Punktu Kontaktowego po polsku porozmawiać o programie, pomyśle na projekt itp.

Rejestracja:  https://europasrodkowa.gov.pl/zaproszenia/item/445-krajowe-seminarium-informacyjne-na-temat-3-naboru-projektow-w-programie-interreg-region-morza-baltyckiego-warszawa-30-11-2017 [1]

* Konsultacje indywidualne ze Wspólnym Sekretariatem 30 listopada, Ministerstwo Rozwoju, Warszawa

W godz. 11.00 – 17.00 zachęcamy potencjalnych aplikantów wiodących do omówienia pomysłu na projekt z ekspertem ze Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS).

– W 3. naborze konsultacja z WS jest dla potencjalnych aplikantów wiodących obowiązkowa.

– Chętni na konsultacje z WS w Warszawie do 23 LISTOPADA BR. powinni przesłać mailem wypełniony po angielsku Project Idea Form (w załączeniu, do pobrania na: https://www.interreg-baltic.eu/apply-for-funds/consultations.html [2])

– Formularze proszę przesyłać na adres: Jan.Schmidt@interreg-baltic.eu wpisując w tytule „to be consulted in Warsaw 30.11.2017”.

– Konsultacje są prowadzone po angielsku.

– O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, pracownik WS indywidualnie potwierdza godzinę spotkania.

* FORMULARZ POSZUKIWANIA PARTNERÓW: przedstaw własną ofertę współpracy, wyślij sygnał, że jesteś zainteresowany dołączeniem do projektu.

* INFORMACJE O PROGRAMIE PO POLSKU: dostępny przetłumaczony podręcznik, program, informacje o projektach i inne: http://www.ewt.gov.pl/wyniki-wyszukiwania/3-nabor-projektow-w-programie-interreg-region-morza-baltyckiego/ [3]

* KRAJOWY PUNKT KONTAKTOWY: dr Monika Strojecka-Gevorgyan (Monika.Strojecka-Gevorgyan@mr.gov.pl) lub naczelnik Teresa Marcinów (Teresa.Marcinow@mr.gov.pl), tel. 32 253 90 08, Ministerstwo Rozwoju, Departament Współpracy Terytorialnej, Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach

www.mr.gov.pl

Links:
------
[1] https://europasrodkowa.gov.pl/zaproszenia/item/445-krajowe-seminarium-informacyjne-na-temat-3-naboru-projektow-w-programie-interreg-region-morza-baltyckiego-warszawa-30-11-2017
[2] https://www.interreg-baltic.eu/apply-for-funds/consultations.html
[3] http://www.ewt.gov.pl/wyniki-wyszukiwania/3-nabor-projektow-w-programie-interreg-region-morza-baltyckiego/

 

 

Proponowane inne strony internetowe zawierające informacje o innych możliwościach, konkursach i naborach:

http://www.nauka.gov.pl/nauka/

http://www.granty-na-badania.com/

kalendarz naboru wniosków o granty stypendia i nie tylko…