Dziewczyny na Politechniki

Dziewczyny na Politechniki

W tym roku akcja Dziewczyny na politechniki! obchodzi swój jubileusz, od 10 lat wspieramy maturzystki w dobrym, przemyślanym wyborze studiów zachęcając je do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Punktem kulminacyjnym akcji jest Dzień Otwarty dla Dziewczyn – w tym roku zapraszamy 30 marca! Politechnika Świętokrzyska  po raz dziewiąty będzie gościła uczennice zainteresowane studiami technicznymi.

Akcje Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! organizowane są przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, ich celem jest zachęcić uczennice szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania zawodami inżynierskimi i specjalnościami z obszaru nowych technologii. Chcemy pokazać młodym dziewczynom więcej możliwości i ścieżek rozwoju oraz dać szansę na znakomite perspektywy zatrudnienia i atrakcyjne zarobki.

Patronat nad tegoroczną-jubileuszową kampanią objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Urząd Patentowy.

Więcej informacji o programach Dnia Otwartego znajdą Państwo na stronie poświęconej kampanii www.dziewczynynapolitechniki.pl i http://tu.kielce.pl/event/dziewczyny-na-politechniki


godz. 13.30 – Bieg w kasku
Do pokonania 1,2 km dookoła kampusu Politechniki Świętokrzyskiej (start i meta przy gmachu Rektoratu i Biblioteki Głównej)
Uczestnicy „Biegu w kasku” rejestrują się na stronie http://biegwkasku.pl/
Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają na pamiątkę kaski.

Tak było w poprzedniej edycji