Rekrutacja dodatkowa

Rekrutacja dodatkowa

Ruszyła internetowa rejestracja kandydatów w dodatkowej rekrutacji na studia w Politechnice Świętokrzyskiej. Maturzyści mogą aplikować na wszystkie kierunki dostępne w ofercie edukacyjnej Uczelni.

To szansa dla uczniów, którzy musieli poprawiać egzamin dojrzałości. Wciąż mogą ubiegać się o indeks na najbardziej oblegane i atrakcyjne kierunki–  mówi Kamil Dziewit, rzecznik prasowa Politechniki Świętokrzyskiej.

W pierwszym etapie naboru kierunki informatyczne cieszyły się największym zainteresowaniem. To szansa dla tych, którzy swoją przyszłość chcą związać z branżą IT. Z ostatnich badań wynika, że Polska potrzebuje 12 lat, by załatać dziurę wśród programistów. Deficyt jest szacowany na 50 tys. osób.

Wśród popularnych kierunków także odnawialne źródła energii, inżynieria danych, budownictwo, automatyka i robotyka oraz logistyka.

W tym roku w edukacyjnej ofercie uczelni znalazły się cztery nowe kierunki. To elektromobilność, teleinformatyka, inżynieria środków transportu oraz informatyka przemysłowa.

Rekrutacja dodatkowa potrwa do 4 października br.

 

 

Poznaj pełną ofertę kształcenia


 

dołącz do nas!