Maraton programistów
Największe informatyczne wydarzenie w regionie już na nami. To były dwa intensywne dni pełne warsztatów, prelekcji i testów. W tym roku tematem przewodnim była sztuczna inteligencja.
Kieleckie Dni Informatyki cieszyły się dużym zainteresowaniem entuzjastów programowania. W wydarzeniu wzięło udział pond 300 uczniów kieleckich szkół podstawowych, średnich oraz studentów.
Możemy pokazać, że nasza młodzież nie jest gorsza niż w innych ośrodkach kraju, a ich prace, aplikacje, które powstaną będą służyły mieszkańcom- mówi Marcin Chłodnicki wiceprezydent Kielc.
Dla wielu młodych ludzi to początek zawodowej drogi i możliwość nawiązania współpracy z kieleckimi firmami, które czekają na specjalistów.
Branża IT cały czas potrzebuje rąk do pracy. Programiści mogą liczyć na atrakcyjne zarobki i nie muszą obawiać się o swoją zawodową przyszłość.
Zapotrzebowanie na pracowników IT nie słabnie i stale napędza rynek, dając specjalistom możliwość rozwoju kariery, znakomite warunki pracy, szeroki wybór możliwości zawodowych oraz atrakcyjne wynagrodzenia – mówi Paweł Moćko, pełnomocnik Zarządu ds. Portfela Projektów w fimie Altar.
Swoją wiedzą jak zawsze mogli wykazać się entuzjaści programowania. W nocnym Hackathonie rywalizowało 8 zespołów. Cel? wymyślić aplikację, która zmieni na lepsze życie mieszkańców miasta. Zwyciężyła drużyna „Piękne umysły” z Politechniki Świętokrzyskiej.
Nasza aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do organizacji gier terenowych – mówi Krzysztof Pańtak, przedstawiciel zwycięskiego teamu.
Heckathon to skuteczna akcja, która ma szansę zmieniać miasto. To także dobry sposób na pokazanie Kielc na mapie nowoczesnych technologii.