Nie daj się złamać podczas Kieleckich Dni Informatyki

Nie daj się złamać podczas Kieleckich Dni Informatyki

1 i 2 kwietnia 2025 roku Kielce ponownie staną się centrum technologicznych innowacji! W ramach trzeciej edycji Kieleckich Dni Informatyki (KDI) pod hasłem „Nie daj się złamać” uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki cyberbezpieczeństwa i rozwijać swoje kompetencje w świecie IT. Kieleckie Dni Informatyki 2025 to wspólna inicjatywa Politechniki Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckiego Parku Technologicznego, Urzędu Miasta Kielce oraz Zespołu Szkół Informatycznych.

W programie przewidziano liczne warsztaty, panele dyskusyjne oraz wydarzenia specjalne, które umożliwią młodzieży zdobycie nowych umiejętności i sprawdzenie się w realnych wyzwaniach branży IT.

Już 1 kwietnia zapraszamy do Kieleckiego Parku Technologicznego na prelekcje i warsztaty prowadzone przez Firmy z branży IT i pokrewnych.

Studenci będą mogli rywalizować w ramach Nocnego programowania – 12-godzinnego hackathonu (1-2 kwietnia) oraz Nocnej gry terenowej na terenie Politechniki Świętokrzyskiej (1 kwietnia), pod czujnym okiem funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

2 kwietnia rozegra się Bitwa na bity, czyli Test z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8), uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów.

W tym dniu pracownicy PŚk i UJK przygotowali również warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych, które odbywać się będą na terenie Politechniki, natomiast w Zespole Szkół Informatycznych prowadzone będą warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Nauczycieli Informatyki zapraszamy z kolei na Konferencję zorganizowaną przy współpracy UJK i Urzędu Miasta.

Wydarzenie zakończy się uroczystą galą 2 kwietnia o godz. 12:30 na terenie Politechniki Świętokrzyskiej, podczas której podsumowane zostaną dwa dni rywalizacji i dyskusji poświęconych informatycznym innowacjom oraz nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom.

Dzięki wsparciu partnerów wydarzenia, zakres puli nagród obejmuje przedział od 400 zł za 3. miejsce w teście informatycznym do 6000 zł nagrody dla najlepszego zespołu w hackathonie. Ufundowanie nagród było możliwe dzięki zaangażowaniu licznych firm i instytucji, m.in.: Globtrak, Gecon, Infover, Transition Technologies Psc., Olszewski Technologies, Argos Monitoring, ITM Code, Britenet, Altar, Wątrobiński Nartowski, Kancelaria Prawna WN Legal, Silevis, DS Smith, Cloudware, IBM Polska, CeCert Sp. z o.o.

Organizatorzy nadal zapraszają firmy chętne do wsparcia wydarzenia finansowo lub merytorycznie.

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące zapisów wkrótce na stronie Kieleckiego Parku Technologicznego. Zapraszamy do udziału!