Współpraca z koreańskim liderem zbrojeniówki
Strategiczna umowa podpisana. Politechnika Świętokrzyska, Hanwha Aerospace i Changwon National University będą współpracować w obszarze bezpieczeństwa, obronności oraz technik lotniczych i kosmicznych. To kolejny krok w stronę budowania mostu między nauką a przemysłem.
„Porozumienie stanowi bazę do dalszego rozwoju naszych kierunków kształcenia, tworzenia nowych specjalizacji oraz zwiększania kompetencji kadry naukowej -podkreślił prof. Paweł Kossakowski Prorektor Politechniki Świętokrzyskiej.
Wspólne inicjatywa ma przyczynić się do wzmocnienia kompetencji i rozwoju innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach bezpieczeństwa i obronności. Otwara też możliwość międzynarodowej wymiany studentów i pozyskiwania wykładowców z pokaźnym dorobkiem naukowym.
Entuzjastycznie do współpracy z nowymi partnerami podchodzi też Billy Boo Hwan Lee, prezes Hanwha Aerospace.
„Hanwha Aerospace, będąc jednym z największych dostawców sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych RP, widzi w tym porozumieniu szansę na rozwój i wymianę wiedzy oraz najlepszych praktyk” – podkreślił.
Dla Hanwha Aerospace współpraca z ośrodkami naukowymi stanowi fundament rozwoju przyszłych przełomowych technologii.
Bez solidnych relacji nie da się wdrażać wspólnych projektów badawczych i innowacji – dodał.
Polska to dziś jeden z najważniejszych rynków dla Hanwha Aerospace Europe. Niedawno przedsiębiorstwo z Republiki Korei otworzyło biuro w Warszawie.
Hanwha Aerospace dostarcza Wojsku Polskiemu armatohaubice samobieżne Thunder, a także moduły uzbrojenia i amunicję do wyrzutni rakiet Homar-K. Teraz koreański koncern chce zacieśnić współpracę z polską armią i przemysłem obronnym. Plany firmy dotyczą polskich sił powietrznych i marynarki wojennej.