logo Akademii

Budują mosty, pozyskują zieloną energię, tworzą podwaliny polskiej i światowej gospodarki. Każdemu z nich życie napisało inną historię, ale łączy ich jedno – są absolwentami największej technicznej uczelni w regionie – POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ. Nasi absolwenci to nasza siła i prestiż. To oni udowadniają, że nauka to klucz, który może otworzyć wiele drzwi. Słowa Alberta Einsteina doskonale wpisują się w karierę bohaterów nowej kampanii wizerunkowej uczelni.

Chciał zostać księdzem, potem leśniczym i mechanikiem. Ostatecznie odnalazł się w budownictwie. Krzysztof Rusiecki absolwent Politechniki Świętokrzyskiej stoi na czele firmy Mostostal-lidera w branży konstrukcji stalowych. Jak sam mówi-kiedyś ktoś dał mu szansę, dziś to on daje szansę innym.

Krzysztof Rusiecki

Prezes Zarządu Mostostal Kielce

Wysłał w życiu tylko jedno CV. I choć marzył o pracy projektanta, dziś wprowadza innowacje w branży OZE. Bartosz Firmanty absolwent Politechniki Świętokrzyskiej swoją wiedzę i pomysły testuje w grupie EkoEnergia. Ma ambicje ożywić przemysł zielonego wodoru. I skutecznie zarażać nim swoje środowisko.

Bartosz Firmanty

Dyrektor ds. innowacji Ekoenergia Polska

Najpierw była informatyka, potem handel. Ale swoją drogę znalazł dopiero na inżynierii produkcji. Paweł Kozieł absolwent Politechniki Świętokrzyskiej rozwinął skrzydła w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami MB Recykling. Zaczynał od pracy na taśmie, dziś zarządza firmą i wdraża nowoczesne technologie. To gdzie teraz jest – jak sam mówi – zawdzięcza uczelni, która otworzyła przed nim nowe perspektywy zawodowe.

Paweł Kozieł

MB Recyckling

Nie szukał daleko. Swoje pierwsze kroki stawiał w lokalnej cementowni. I choć zawodowe drogi prowadziły go do Stanów Zjednoczonych i RPA dziś spełnia się w rodzinnym Małogoszczu. Stanisław Sobczyk absolwent Politechniki Świętokrzyskiej wspiął się na sam szczyt zawodowej kariery. Przejął stery w Lafarge – największego producenta cementu w kraju.

Stanisław Sobczyk

Członek zarządu Lafarge w Polsce

W planach był Wrocław i Warszawa. Postawił na Kielce. Nie lubi stagnacji, choć od 20 lat spełnia się w jednej firmie. Marcin Papros absolwent Politechniki Świętokrzyskiej dziś buduje potencjał kieleckiej spółki INFOVER. Jak sam mówi-uczelnia dała mu wiedzę, która dziś owocuje.

Marcin Papros

Dyrektor działu wdrożeń i przygotowania projektów INFOVER

Już wkrótce!

Dołącz do Akademii Absolwenta !

Kamil Dziewit

665 665 811
akademiaabsolwenta@tu.kielce.pl