44. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych

44. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych

Politechnika Świętokrzyska wraz z partnerami organizują w dniach 22-26 września 2025 r.,
w Cedzynie k. Kielc, 44. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych pt. „Kierunki rozwoju własności intelektualnej – nowe wyzwania”.

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy rzeczników patentowych, pracowników uczelni zajmujących się tematyką wynalazczości i transferu technologii oraz pracowników prowadzących zajęcia dydaktyczne dla studentów z zakresu własności intelektualnej, a także innych zawodowych pełnomocników w sprawach własności intelektualnej i przedstawicieli przedsiębiorców.

W ramach Seminarium zostaną przedstawione ważne aktualności związane z ochroną własności intelektualnej w kraju oraz w Unii Europejskiej i Europie oraz w skali globalnej, w tym m.in. aktualne problemy postępowań przed Jednolitym Sądem Patentowym, strategie międzynarodowej ochrony patentowej, a także zajęcia warsztatowe dotyczące ochrony wynalazków, w tym z udziałem sztucznej inteligencji, w procedurze krajowej oraz przed Europejskim Urzędem Patentowym. Zagadnienia te będą prezentowane przez krajowych i europejskich rzeczników patentowych oraz ekspertów Urzędu Patentowego RP. Istotnej tematyki będzie dotyczył panel farmaceutyczny związany z „Europejskim Pakietem Farmaceutycznym”, z udziałem podmiotów zainteresowanych ochroną produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Przedmiotem dyskusji będą również relacje pomiędzy regulacjami w Polsce dotyczącymi własności intelektualnej a procedurą cywilną.

W programie jest także panel związany z ochroną wzornictwa przemysłowego na podstawie ustawy Prawo własności przemysłowej w kategorii wzorów przemysłowych oraz znaków towarowych, czy też ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jak też odnośnych przepisów w procedurach przed EUIPO w Unii Europejskiej.

Program tegorocznego Seminarium obejmie również szeroką dyskusję panelową na temat linii orzeczniczej sądów własności intelektualnej, których działalność została zainicjowana pięć lat temu.
W panelu wezmą udział sędziowie sądów własności intelektualnej oraz przedstawiciele świata nauki i praktycy. Zmiany w prawie i wyzwania związane z rozwiązaniami nowej generacji, w tym dotyczące sztucznej inteligencji, będące w programie Seminarium, wymagają ciągłego dostępu do specjalistycznej wiedzy ze strony rzeczników patentowych, adwokatów, radców prawnych, twórców i kadry akademickiej, jak też angażującej się w działalność naukowo-badawczą w ramach współpracy
z przemysłem.

Koszt udziału w Seminarium obejmujący wyżywienie i zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym (w pokoju jednoosobowym za dopłatą) kształtuje się na poziomie 2 700,00 zł (słownie: dwa tysiące siedemset 00/100) od osoby dla pracowników Uczelni i Instytutów Naukowo-Badawczych (dla których uczestnictwo w Seminarium pokryte będzie w 100% ze środków publicznych – bezwzględnie wymagane jest złożenie oświadczenia wg załącznika), a dla pozostałych uczestników 2 700,00 zł + 23% VAT. Opłatę należy wnieść do dnia 6 września br. na konto Współorganizatora Seminarium – Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej: ul. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce, NIP: 657-046-18-01, nr konta: 24 8493 0004 0000 0029 1378 0002 z zaznaczeniem: Seminarium w Cedzynie. Koszty przejazdu rozlicza się w jednostce delegującej.

Zgłoszenie udziału proszę przesłać do dnia 1 września br. na adres e-mail:
rzecznik-cedzyna@siph.com.pl, (telefon kontaktowy do Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej 41 344 43 92 w. 23 oraz do Katedry Zarządzania Jakością i Własnością Intelektualną PŚk  41 342 43 58.


Dopłaty do hotelu

KARTA ZGŁOSZENIA

Oświadczenie o zw. VAT 2025

PROGRAM RAMOWY SEMINARIUM