Mistrzostwa Świata wioślarzy

Zmierzyli się z najlepszymi z najlepszych i pokazali, że w starciu z zawodowcami nie są bez szans. Ośmioro reprezentantów KU AZS Politechniki Świętokrzyskiej wystartowało w mistrzostwach świata w ergometrze wioślarskim w Pradze.

Tu liczy się przede wszystkim kondycja i wytrzymałość. Bez treningów i solidnego przygotowania o sukcesach w tej dyscyplinie można zapomnieć — mówi Wiktoria Banaś.

Zawodniczka Politechniki Świętokrzyskiej w mistrzostwach świata w ergometrze wioślarskim zdobyła ósme miejsce. Przemysław Wilk też ma się czym chwalić. 12 miejsce na dystansie 500 metrów to jego życiowy sukces. Wynik cieszy, choć jak sam mówi, pozostał lekki niedosyt.

W mistrzostwach w Pradze wystartowała wioślarska elita z pięćdziesięciu krajów świata. Dla zawodników z Politechniki Świętokrzyskiej to okazja, by przyjrzeć się jak ćwiczą zawodowcy — mówi Marek Kalwat trener w Centrum Sportu PŚk.

W Pradze z zawodowcami zmierzyło się ośmioro reprezentantów KU AZS Politechniki Świętokrzyskiej. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i wagowych na różnych dystansach. Ekipa tym razem nie zdobyła medali, ale zajęła miejsca w czołówce wioślarskiego peletonu.

Wyniki:

• Banaś Wiktoria –  8 miejsce w kategorii 19-20 lat na dystansie 500 m-1.43.0 min.
  • sztafeta 4×500 m-18 miejsce /Mazurczak , Strójwąs , Banaś ,Banaśkiewicz/

Miłym akcentem udziału w zawodach było poznanie znakomitych wioślarzy oraz konstruktora ergometru „ Concept”, na którym odbywają się wszystkie zawody mistrzowskie Pana Petera Dreissigackera.