Partnerstwo w zakresie nowoczesnego budownictwa

Partnerstwo w zakresie nowoczesnego budownictwa

Politechnika Świętokrzyska i firma Balker łączą siły. Obie strony podpisały dziś porozumienie w sprawie współpracy. Będą prowadzić badania nad technologią budynków z prefabrykatów. To rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki nowoczesnej, ekologicznej technologii można postawić dom w dowolnym miejscu i w określonym terminie.

Od momentu podpisania umowy z inwestorem cała realizacja do stanu deweloperskiego trwa trzy miesiące, a sam montaż domu to maksymalnie 7 dni – mówi Leszek Balcerzak, właściciel firmy Balker.

Zapotrzebowanie na tego rodzaju domy oraz fachowców budujących w technologii modułowej jest coraz większe.

Domy modułowe są wytrzymałe, estetyczne i pozwalają na montaż dowolnego ogrzewania. Co więcej, odpowiednio zaprojektowany budynek jest ekologiczny i energooszczędny. Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej pomogą firmie w opracowaniu innowacyjnej technologii, która ma pozwolić na większą wytrzymałość i trwałość budynków. W projekt będą zaangażowani nie tylko naukowcy. Chcemy także ,by studenci zdobywali praktyczną wiedzę pod okiem fachowców na budowie -mówi rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Najlepsi studenci będą mogli liczyć na zatrudnienie u kieleckiego przedsiębiorcy.