Starcie gigantów programowania
W miniony weekend Politechnika Świętokrzyska stała się areną intensywnej rywalizacji młodych programistów podczas Silevis Hackathon Kielce zorganizowanego przez kielecką firmę technologiczną Silevis – Code People i wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PŚk. Studenci, zrzeszeni w zespołach, mieli za zadanie opracować innowacyjny system do zarządzania praktykami i stażami.
Zadanie, choć wydawać się mogło z pozoru proste, wymagało od uczestników nie tylko znajomości najnowszych technologii, ale także wiedzy w zakresie funkcjonowania uczelni. Jury, złożone z doświadczonych profesjonalistów z branży IT oraz nauczycieli akademickich, oceniało projekty pod kątem oryginalności, funkcjonalności oraz potencjału do praktycznego zastosowania.
Po wielu godzinach pracy nadszedł czas prezentacji projektów. Każdy zespół zaprezentował swój system przed jury w składzie: prof. Roman Stanisław Deniziak, dziekan wydziału, dr inż. Karol Wieczorek, Piotr Bender senior developer oraz Piotr Sikora wiceprezes Silevis – Code People. Każdy starał się przekonać, że ich rozwiązanie jest najbardziej innowacyjne i przydatne.
Wybór zwycięzcy był naprawdę trudny. Każdy zespół zasługuje na ogromne brawa za wytrwałość i kreatywność – mówi Piotr Sikora z Silevis
Ostatecznie zwycięzcą drugiej edycji Silevis Hackathon Kielce 2023 został zespół Pentacode! Laureat otrzymał 10 000 zł na rozwój i dokończenie swojego pomysłu oraz możliwość wdrożenia go na Politechnice. Dziękujemy firmie Silevis – CodePeople za współorganizowanie wydarzenia oraz Pracownikom PŚk, którzy brali w nim udział.
Osiem zespołów przystąpiły do pracy z determinacją w piątek o godzinie 17.00. Na wykonanie swojego projektu wszystkie drużyny miały 24 godziny.
W Hackathon wzięło udział 30 osób z 8 zespołów. Wykonane projekty zespoły zaprezentowały przed Jury, które wyłoniło laureatów nagród:
- I nagroda – zespoł Pentacode
- nagroda „Czysty kod” – zespół Null Pointer Variable
- nagroda „Super prezentacja” – zespół Pentacode
- nagroda „Mistrz elegancji” – zespoł Food Lovers Reborn
- nagroda „Mega bezpiecznie” – zespół Pentacode
- nagroda „Błyskotliwy pomysł” – zespoł Drop Database Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Wydarzenie odbyło się przy wsparciu formalnym Ośrodka Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej.