Architekt przyszłości

Architekt przyszłości

Maciej Siuda wykładowca w Katedrze Architektury i Urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej w dziesiątce najlepszych architektów w Polsce. Zestawienie najlepiej rokujących projektantów przed 40. rokiem życia przygotowała redakcja portalu F5.  

To  architekt z zacięciem do eksperymentowania – dla niego najważniejsze jest interdyscyplinarne podejście do każdego zadania i odważne wykorzystanie nietypowych materiałów. Jego projekty powstają nie w programach graficznych, ale tradycyjnie na papierze w formie odręcznych szkiców, wykonywanych w różnej skali modeli, makiet, prototypów. Sam o sobie mówi, że jest humanistą – w swoich działaniach stara się łączyć różne aspekty projektowania, także te uwzględniające sytuację społeczną.

Najlepszym tego przykładem jest jeden z jego największych sukcesów, czyli projekt szkoły dla miejscowości Jacmel w Haiti, dzięki któremu wygrał konkurs zorganizowany przez Fundację Polska-Haiti, Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polską Izbę Inżynierów Budownictwa.   

Więcej na ten temat na stronie http://www.fpiec.pl/facewatch/2017/05/29/architekciiii

fot. Karol Zapała, Łukasz Piasta