Brązowi futsaliści

Brązowi futsaliści

Drużyna AZS Politechniki Świętokrzyskiej uczestnicząca w ostatnich dniach na Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu, została trzecią drużyną w Polsce w kategorii uczelni technicznych!

Podopieczni trenera Artura Obarzanka w fazie grupowej zmierzyli się z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytetem Gdańskim. Ostatecznie po dwóch porażkach i remisie zajęli 4 miejsce w grupie.

W dalszej części turnieju rozgrywki toczyły się w podziale na typy uczelni. Po zaciętym spotkaniu drużyna AZS Politechniki przegrała w walce o srebrny medal z drużyną Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W końcowej klasyfikacji uczelni technicznych AZS Politechnika Świętokrzyska zajęła 3 miejsce i do Kielc przywiozła brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski.

– Dla nas to ogromny sukces sportowy ponieważ byliśmy po raz pierwszy na turnieju finałowym Akademickich Mistrzostwach w Futsalu. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a w niektórych drużynach grali reprezentanci Polski w Futsalu. Cieszymy się, że udało nam się zdobyć brązowy medal w kategorii uczelni technicznych – powiedział trener AZS Politechniki Świętokrzyskiej, Artur Obarzanek.

Skład Politechniki Świętokrzyskiej: Bartłomiej Majcherczyk, Mateusz Rogulski, Mateusz Zawadzki, Michał Łyczek, Jakub Tekiel, Jakub Jaśkiewicz, Bartłomiej Papros, Krystian Bożęcki, Tomasz Bębas, Jakub Postawa, Dawid Lesik, Michał Gajos, Tomasz Gaj, Paweł Anioł, Mateusz Słoka.