Erasmusowe Mikołajki

Erasmusowe Mikołajki

Kolejne, niezwykłe, wspólne świętowanie z Działem Rozwoju Kadry Naukowej i Współpracy Międzynarodowej Politechniki Świętokrzyskiej.

6 grudnia br. Studenci z Hiszpanii, Włoch, Turcji , Portugalii przebywający w ramach programu Erasmus + oraz regularni studenci z Indii, Bangladeszu, Ukrainy, Libanu świętowali Mikołajki.

Spotkanie zaszczycili specjalni goście: dr hab. Artur Maciąg, prof. PŚk Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki, Uczelniani koordynatorzy: dr inż. Adam Kłak z Wydziału Budownictwa i Architektury, dr hab. inż. Krzysztof Stępień, prof. PŚk z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn, dr Joanna Radowicz z Wydziału Zarządzania i Modelowania Komputerowego, dr inż. Dorota Wiraszka z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, dr inż. Agata Ludynia z Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki oraz dr Zdzisław Piasta.

Ten wyjątkowy dzień zapoczątkowała prezentacją na temat tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych w Polsce, mgr Anna Kasztelewicz – Kierownik Działu Rozwoju Kadry Naukowej i Współpracy Międzynarodowej oraz Uczelniany Koordynator Erasmus+. Mikołajki uświetniło kolędowanie uczelnianego chóru. Uczestnicy zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój poprzez wizytę Świętego Mikołaja, który przyszedł z workiem pełnym prezentów. Nie zabrakło w programie choinki, świątecznego quizu, przygotowywania ozdób choinkowych i zdjęć z Mikołajem. Na koniec każdy z licznie zgromadzonych gości mógł skosztować tradycyjnych, wigilijnych potraw. Brawo dla Organizatorów wspólnej zabawy! Humor dopisywał i można było poczuć magię dawania prezentów i radość otrzymywania.