Grad medali w Genewie

Grad medali w Genewie

Pięć nagród głównych i cztery nagrody specjalne przywieźli z 45. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie laureaci konkursu „Student-Wynalazca”.

Wśród zwycięzców znalazł się Michał Skrzyniarz z Politechniki Świętokrzyskiej.  Za głowicę pomiarową otrzymał srebrny medal i dwie nagrody specjalne( Stowarzyszenie Portugalskich Wynalazców, Polska Akademia Nauk).

Ze złotym medalem z wyróżnieniem  wrócili do kraju Arkadiusz Szczepanek i Wojciech Żdżarski z Uniwersytetu Warszawskiego. Młodzi ludzie są twórcami systemu chroniącego kierowców przed zaśnięciem. Kolejne złoto powędrowało do Sebastiana Dawida Olędzkiego z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za wynalazek „Pojazd podwodny z kadłubem o zmiennej geometrii”.

Łukasz Kolman z Politechniki Rzeszowskiej otrzymał brązowy medal targów w Genewie za rozwiązanie pt „Urządzenie do wspomagania osób niewidomych i niedowidzących” a także nagrodę specjalną za najlepszy międzynarodowy wynalazek od Krajowej Rady ds. badań Naukowych z Tajlandii.

W gronie laureatów (srebrny medal) znalazł się też Dariusz Zieliński z Politechniki Lubelskiej za rozwiązanie pt. „Sposób i układ magazynowania ciepła albo chłodu w pojazdach z napędem elektrycznym”. Dostał również nagrodę specjalną Stowarzyszenia Portugalskich Wynalazców.

W sumie laureaci konkursu Student Wynalazca przywieźli dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.


[Best_Wordpress_Gallery id=”201″ gal_title=”2017-04-05 Gran medali w Genewie”]