International students welcome meeting

International students welcome meeting

Kolejny „Welcome Day” w Politechnice Świętokryzskiej dla studentów międzynarodowych, którzy podjęli studia regularne na naszej uczelni oraz przyjechali na wymianę akademicką w ramach Programu Erasmus+. Powitał ich serdecznie JM Rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba oraz Pan Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr hab. inż. Włodzimierz Makieła, prof. PŚk.

W tym roku Politechnika Świętokrzyska gości studentów z Azerbejdżanu, Ghany, Mozambiku, Sudanu, Tunezji, Rwandy, Jordanii, Nigerii, Indii, Turcji, Ukrainy, Hiszpanii, Włoch, Portugalii.

Studenci mogli zapoznać się z naszą uczelnią oraz podstawowymi informacjami o Polsce i Kielcach dzięki prezentacji, którą przygotowała i poprowadziła mgr Anna Kasztelewicz – Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ i Kierownik Działu Rozwoju Kadry i Współpracy Międzynarodowej.

Następnie studenci tradycyjnie już zapozowali do pamiątkowego zdjęcia z zachowaniem reżimu sanitarnego.  Na przybyłych gości czekały też powitalne upominki. Na spotkanie przybyli też Mentorzy, polscy studenci, którzy korzystają z wyjazdów na studia i praktyk w ramach programu Erasmus+ i stanowią nieocenioną w zaaklimatyzowaniu się w naszym mieście.