O przyszłości branży IT

O przyszłości branży IT

Dziś oficjalnie rozpoczęły się Kieleckie Dni Informatyki. W pierwszej odsłonie warsztaty i dyskusje, jutro sprawdzian z wiedzy. Wydarzenie rozpoczął wykład otwierający Wojciecha Macha z GFT Poland. Doświadczony menedżer na rynku informatycznym mówił o szansach, wyzwaniach i trendach w IT.

Już jutro wystartuje II Świętokrzyski Test z Informatyki. Ma zweryfikować wiedzę a najlepszym otworzyć drzwi do kariery. To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy

W teście mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. W projekt mocno zaangażowali się pracodawcy. Akcji patronuje kilkanaście firm. Współtworząc pytania do testu mogą nie tylko zweryfikować wiedzę studentów ale także swoich potencjalnych pracowników.

Informatyka to jeden z najpopularniejszych kierunków na naszej uczelni i cieszę się, że do tego testu zgłosiło się tak wielu chętnych. – mówi Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

W tym roku po raz pierwszy test napiszą też juniorzy.

Chcemy wiedzę informatyczną krzewić już u najmłodszych” – tłumaczy Wojciech Wąsik z Transition Technologies PSC

Projekt to kolejne przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Kielecki Park Technologiczny wspólnie i Politechnikę Świętokrzyską.