Kielecki Salon Maturzystów

Kielecki Salon Maturzystów

To już ostatni dzwonek, by pomyśleć — co po maturze. Do końca miesiąca przyszli studenci mają czas by zadeklarować jakie przedmioty będą zdawać na egzaminie dojrzałości — a od tego zależy, jaką uczelnie będą mogli wybrać. Na Politechnice Świętokrzyskiej odbył się „Salon Maturzystów”, swoje oferty zaprezentowało kilkadziesiąt szkół z całego kraju.

W programie tradycyjnie prezentacje ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat egzaminu dojrzałości. To szczególnie ważne przed maturą 2023, która będzie zdawana w dwóch formułach: nowej dla absolwentów 4-letnich liceów ogólnokształcących i dotychczasowej dla absolwentów 4-letnich techników.

Ogólnopolska edycja Salonu Maturzystów Perspektywy, największej kampanii edukacyjno-informacyjnej co roku we wrześniu odbywa się w największych ośrodkach akademickich. W każdej edycji bierze udział około 150 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników, nauczycieli i doradców zawodowych oraz rodziców.

Jesteśmy dumni, że pomagamy polskim maturzystom w wyborze optymalnej ścieżki kształcenia. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy z uczelniami oraz z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi – mówi Magdalena Rulska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura „spotyka się” ze studiami: maturzyści mogą porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Taki bezpośredni kontakt zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji dotyczących dalszego kształcenia.