Laur Wolontoriatu

Laur Wolontoriatu

Klub Uczelniany AZS PŚk, obchodzący w przyszłym roku jubileusz 50-lecia, został uhonorowany tytułem „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom” podczas corocznej gali „Laur Wolontoriatu”, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Best Western Grand Hotel Kielce.

Wyróżnienie dla naszego klubu odebrał Wiceprezes Michał Filarski. – Jest nam bardzo miło, że ktoś docenił to co robimy. Cały nasz klub, włącznie z zarządem, oparty jest na wolontariacie. W kończącym się roku AZS wspólnie z Centrum Sportu PŚk zorganizował ponad 15 imprez sportowych nie tylko dla studentów, ale też mieszkańców naszego miasta– mówił Michał Filarski.

Największymi i wymagającymi sporego zaangażowania były na pewno Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce, których nasza uczelnia była gospodarzem w kwietniu oraz szósta edycja Testu Coopera dla Wszystkich, który uczestniczyło w tym roku ponad 250 uczestników. – Bez pomocy naszych wolontariuszu żadna z tych imprez nie mogłaby się odbyć. Ten tytuł to nagroda dla wszystkich, którzy pomagają nam z czystej pasji do sportu i motywacja do dalszej pracy – dodał Michał.

Organizatorami konkursu „Laur Wolontariatu” jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach i Diecezjalne Centrum Wolontariatu, a od 2017 roku także Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Jest on organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ustanowionego w 1986 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontaryjny w województwie świętokrzyskim i diecezji kieleckiej.