Legia Akademicka

Legia Akademicka

Z nowym rokiem akademickim startuje już piąta edycja Legii Akademickiej. To teoria, która odbywa się w salach wykładowych oraz w postaci samokształcenia zdalnie, a także praktyka realizowana w jednostkach wojskowych w warunkach skoszarowania.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 16 listopada (wtorek) o godzinie 15.30 w sali 1.15 Energis na Politechnice Świętokrzyskiej.

Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej obejmuje dwie części szkolenia. Część teoretyczną realizowaną przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym oraz część praktyczną (ćwiczenia wojskowe) organizowaną przez Ministra Obrony Narodowej. Program skierowany jest do studentów, którzy będą chcieli zdobyć umiejętności w ramach podstawowego szkolenia wojskowego.

Do projektu przystąpić będzie mógł student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie. W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach części teoretycznej, który to moduł szkolenia będzie musiał być zrealizowany w nieprzekraczalnym terminie do maja 2022 roku.

W ramach części teoretycznej realizowane będą szkolenia dla studentów w ramach dwóch modułów merytorycznych:

  1. podstawowy – 13 godzin szkolenie programowe + 2 godziny egzamin, razem 15 godzin;
  2. podoficerski –  13 godzin szkolenie programowe + 2 godziny egzamin, razem 15 godzin.

Zainteresowani wzięciem udziału w programie Legii Akademickiej proszeni są o wydrukowanie i wypełnienie załączonego WNIOSKU i złożenie go w biurze prorektora ds. studenckich i dydaktyki, pok. nr 5, budynek Biblioteki Głównej.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/legia-akademicka