Maturalna kalkulacja

Maturalna kalkulacja

Kilkanaście uczelni z całego kraju i jedno najważniejsze pytanie: jaką ścieżkę edukacji wybrać? W podjęciu decyzji w wyborze kierunku studiów przyszłych maturzystów wspierali eksperci podczas  Salonu Maturzystów. W murach Politechniki Świętokrzyskiej spotkało się ponad 6 tysięcy uczniów z całego regionu.

Przed maturą abiturienci muszą wybrać przedmioty, które będą zdawać. Od wyników egzaminu zależeć będzie kierunek edukacyjnej ścieżki.

Większość maturzystów najbardziej boi się, jak zawsze matematyki Jak sobie pomóc na egzaminie? Dlaczego zadania z pozoru trudne wcale takie nie są? Między innymi na te pytania odpowiadali eksperci podczas spotkań z uczniami.

Salon z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Maturzyści są bardziej świadomi oczekiwań, co do uczelni, którą chcieliby ukończyć. Ważna jest zatem renoma, ale również dostępność kierunków nauczania. Stoisk podczas salonu było kilkanaście, a na każdym inna oferta dla przyszłych studentów.

Na wybór edukacyjnej ścieżki, przyszli maturzyści mają jeszcze co najmniej jeden szkolny rok. W 2018 do matury w świętokrzyskiem przystąpić ma ponad 10 tys. osób.