O krok od podium

Zabrakło pół punktu by stanęli na podium. Zespół z Politechniki Świętokrzyskiej zajął IV w ergometrze wioślarskim w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Rok temu Kielczanie wrócili z mistrzostw z brązowym medalem. W tym – nie udało się powtórzyć sukcesu, mimo że drużyna jechała na zawody z dużymi nadziejami. Szczęścia zabrakło też paniom. Drużyna kobieca zajęła IV miejsce w klasyfikacji UTE oraz VI miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najlepszą zawodniczką drużyny kobiecej była Julia Stępień, która w klasyfikacji indywidualnej kobiet UTE była czwarta wynikiem 3.37.7 min.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Przemysław Wilk, który w kategorii UTE do 75 kg zajął 7 miejsce. Obie drużyny kończą sezon z niedosytem i już zabierają się do treningów pod okiem trenera Marka Kalwata. Obiecują, że w przyszłym roku nie odpuszczą walki o podium!