Ogromny sukces wioślarzy

Ogromny sukces wioślarzy

Wspaniały sukces naszej sekcji wioślarzy i wioślarek z AZS Politechniki Świętokrzyskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim! Podopieczni trenera Marka Kalwata przywieźli prawdziwy worek medali – srebrny medal klasyfikacji generalnej oraz 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy w klasyfikacji uczelni technicznych!

Mężczyźni w wadze normalnej zostali drużynowymi akademickimi wicemistrzami Polski, a dodatkowo w klasyfikacji uczelni technicznych nie dali szans rywalom zdobywając złoto medale!

Indywidualnie złoto w klasyfikacji uczelni technicznych zdobył Albert Nowek (co dało mu też 7. miejsce w klasyfikacji generalnej), a srebro dołożył Marcin Galas (9. m-ce w gen.). Dodamy tylko, że Tomasz Jędrocha był 5. w UTE (12. w gen.), a Jarosław Meresiński 7. w UTE (17. w gen.).

Kobiety wcale nie były gorsze, bo ich wynik w wadze lekkiej dał 6. miejsce w Polsce i brązowe medale w klasyfikacji uczelni technicznych! Indywidualnie najlepsza była Paulina Markowska, która zajęła w klasyfikacji generalnej 7. miejsce (a 5. w klasyfikacji UTE).

To zdecydowanie najlepsze Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim w historii naszego klubu i wspaniały wynik na jubileusz 50-lecia naszego klubu. Zawodnikom i trenerowi sekcji Markowi Kalwatowi ogromnie gratulujemy! Ciężka praca przynosi efekty.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj:

Ale to nie wszystko! W sobotę w Supraślu na zawodach w biegach przełajowych w kategorii Uczelni Technicznych brązowy medal zdobyła Paulina Markowska – WIŚGiE (bieg na 6 km). Drużyna kobiet AZS Politechnika Świętokrzyska zajęła w klasyfikacji generalnej IV miejsce.

foto. Marcin Selerski