Okiem architekta

Okiem architekta

Kilkadziesiąt szkiców, rysunków i obrazów w wyjątkowej odsłonie można zobaczyć w murach Politechniki Świętokrzyskiej. Prace autorstwa studentów architektury i wzornictwa to efekt wakacyjnego pleneru w najbardziej malowniczych zakątkach regionu świętokrzyskiego. Tarnobrzeg, Sandomierz, Klimontów i powiat kazimierski to miejsca stworzone dla miłośników sztuki, naszpikowane cennymi zabytkami i urokliwymi miejscami. 

Spotkania z żywą architekturą organizuje każdego roku Katedra Architektury i Urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej. Studenci na pierwszym roku uczą się rysunku a na drugim roku wychodzą poza salę rysunkową, by swoją zdobytą wiedzę mogli spożytkować na zewnątrz – mówi dr Marek Iwański dziekan Wydziału Budownictwo i Architektury.

To okazja by ćwiczyć umiejętności uchwycenia proporcji, oraz przyglądać się rozwiązaniom stosowanym w budownictwie wiele lat temu. Na wystawie można zobaczyć prace wykonane ołówkiem, węglem i akwarelą. Niektóre z nich przypominają prawdziwe dzieła sztuki.