Otwarte nabory wniosków Erasmus+

Otwarte nabory wniosków Erasmus+

Informujemy, że Komisja Europejska udostępniła formularz wniosku dla projektów Partnerstw współpracy w sektorze szkolnictwa wyższego (KA220-HED), dla drugiej rundy konkursu 2023, na stronie:  https://webgate.ec.europa.eu/app-forms/af-ui-opportunities/#/erasmus-plus.

Termin składania wniosków upłynie 4 października 2023 r. o godz. 12:00 (czasu brukselskiego). Budżet dostępny w konkursie wynosi 3 500 000 euro.

Zasady wnioskowania nie zmieniły się w stosunku do obowiązujących w rundzie 1 konkursu 2023, dla której termin składania wniosków upłynął w marcu br.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku w ww. konkursie zachęcamy do zapoznania się z:

  1. materiałami z webinarium informacyjnego na temat Partnerstw współpracy: https://erasmusplus.org.pl/kalendarz-wydarzen/webinarium-nt-partnerstw-wspolpracy-dla-szkolnictwa-wyzszego-w-programie-erasmus;
  2. Przewodnikiem po programie Erasmus+”;
  3. podręcznikiem o modelu finansowania opartym na kwotach ryczałtowych: Handbook on the lump sum funding model – Cooperation Partnerships 2023;
  4. procedurą wnioskowania i omówieniem formularza wniosku 2023 (nagranie).

W pierwszej połowie września br. będą miały miejsce konsultacje online. O ich terminie poinformujemy Państwa pod koniec sierpnia br.