Pasja pomogła zwyciężyć

Pasja pomogła zwyciężyć

Nina Pushpakumara studentka Politechniki Świętokrzyskiej została laureatką konkursu „Seeds for the Future” firmy Huawei.  W nagrodę wyjedzie na warsztaty do Chin.

Byłam zupełnie zaskoczona bo długo się zastanawiałam, czy moja praca jest w ogóle na temat – mówi. Materiały zbierała niecały tydzień. Postawiła na Smart City -temat szczególnie jej bliski. Studiuje Informatykę a nowoczesne technologie to jej pasja.

Skupiłam się na miastach Europy i Azji tam powstają  najciekawsze projekty. A im więcej mamy technologii tym bardziej jesteśmy zachłanni -dodaje.

Żeby dostać się do finałowej dwunastki trzeba było napisać pracę na jeden z wybranych tematów. Oprócz Smart City dotyczyły m.in. programu Polska Cyfrowa, cyfryzacji, wykluczenia cyfrowego, albo tego, jak innowacje w Polsce mogą zwiększać konkurencyjność.

Laureaci konkursu dzięki możliwości udziału w warsztatach technologicznych organizowanych przez firmę Huawei zyskują unikalną okazję na dokształcenie się w obszarze ICT. Co więcej, mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów , dzięki czemu będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy w tym sektorze. Konkurs jest też okazją do poznania kultury i tradycji Chin.