Politechnika areną Mistrzostw Świata

Politechnika areną Mistrzostw Świata

Kielce przejdą prawdziwy test. W sierpniu ruszają Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18. Stolica świętokrzyskiego będzie jedynym gospodarzem turnieju. Dziś władze miasta i przedstawiciele związku piłki ręcznej podpisali w ratuszu umowę.

Organizacja takiej imprezy to wielkie wyróżnienie, ale też pewnego rodzaju egzamin dla władz miasta. A tytuł Europejskiego Miasta Sportu przyznany Kielcom zobowiązuje- mówił dziś prezydent Wojciech Lubawski.

Swój udział w organizacji imprezy będzie miała też Politechnika Świętokrzyska. Mecze rozgrywane będą między innymi w hali uczelni. Barbara Goszczyńska prorektor PŚk zapewnia, że Politechnika będzie wspierać miasto w tych obszarach, gdzie będzie w stanie zaoferować pomoc. Jest duża szansa, że grupę wolontariuszy zasilą studenci PŚk.

Turniej zostanie rozegrany w dniach od 7 do 19 sierpnia. Wezmą w nim udział 24 drużyny. Będzie to 12 ekip z Europy, 5 z Azji, 3 z Afryki. Pozostałe będą pochodzić z Ameryki Łacińskiej, USA, Kanady oraz Australii i Oceanii.