Politechnika Świętokrzyska Ambasadorem Innowacji

Politechnika Świętokrzyska Ambasadorem Innowacji

W tym roku po raz pierwszy Instytut Biznesu przyznał tytuły Ambasadorów Gospodarki i Ambasadorów Innowacji. Tytuł Ambasadora Innowacji otrzymała Politechnika Świętokrzyska. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Sobańskich w Warszawie, statuetkę i dyplom odebrał Prof. Zbigniew Koruba, prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Przemysłem.

Uczelnia został wyróżniona za działania w zakresie kreowania i wdrażania innowacji oraz za modelowy przykład współpracy nauki i biznesu.  Kapituła konkursowa doceniła uczelnię za realizację najnowszego projektu UE „CENWIS”, który zakłada utworzenie Centrum Naukowo–Wdrożeniowego Inteligentnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego oraz szeroką działalność naukowo-badawczą prowadzoną przez Centrum Laserowych Technologii Metali.

Jest to początek cyklu, którym zamierzamy zwrócić uwagę środowisk biznesowych na interesujące aspekty gospodarki i na podmioty, które mają znaczenie dla rynku. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest kształcenie, innowacje, prace naukowców, przedsiębiorczość. – Mówi Rita Schultz, dyrektor ds. rozwoju Instytutu Biznesu.

Uroczystość poprzedziła debata, podczas której uczestnicy rozmawiali na temat rozwiązań sprzyjających rozwojowi firmy, branży i regionu.