Politechnika Świętokrzyska dzieciom 2019

Politechnika Świętokrzyska dzieciom 2019

To był niezwykły Dzień Dziecka na Politechnice Świętokrzyskiej. Po raz kolejny najmłodsi zasiedli w studenckich ławkach. Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazach, których na co dzień nie można zobaczyć w szkole. Najmłodsi wcielili się w rolę prawdziwych naukowców, mogli również sprawdzić swoją kondycję fizyczną. W tym roku w organizację imprezy włączyło się wiele instytucji: Ministerstwo Energii, Instytut Zrównoważonej Energetyki, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz firmy Makro Cash and Carry i PARTNER.

Wydarzenie pn.: „Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy, to impreza cykliczna, która odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na terenie Uczelni. Wydarzenie odbyło się po raz trzeci. Wzięło w nim udział ok. 1300 dzieci.

Politechnika jest partnerem akcji Kielce – Raj dla dzieci. Przedsięwzięcie koordynowane przez UM Kielce promuje atrakcje oraz wydarzenia turystyczno-kulturalne, dedykowane rodzinom z dziećmi, zachęcające do odwiedzenia stolicy regionu oraz największych atrakcji gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Zapraszamy serdecznie!

„Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy, czyli Festiwal Nauki i Techniki dla najmłodszych”
– zadanie finansowane w ramach umowy 798/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę”

Organizator wydarzenia: Agnieszka Duda,
tel. 41 34-24-537, kom. 601065878, e-mail:
aduda@tu.kielce.pl