Politechnika zaprasza szkoły średnie

Politechnika zaprasza szkoły średnie

Polibus rusza w drogę. To już piąta edycja akcji promocyjnej Politechniki Świętokrzyskiej. Uczelnia organizuje warsztaty dla uczniów i nauczycieli szkół średnich. Miłośnicy nauki mogą zobaczyć technologiczne nowinki w laboratoriach, w pracowniach doświadczalnych i komputerowych pod okiem wykładowców. To doskonała okazja by pokazać nie tylko nowoczesną aparaturę ale też zaprezentować szeroką ofertę edukacyjną i i nowości, które szykuje dla uczniów uczelnia.

Podczas pobytu na Politechnice można spotkać się z utytułowaną drużyna łazika marsjańskiego i zobaczyć jedyne w Polsce Centrum Laserowych Technologii Metali. Niezwykle ciekawie zapowiadają się zajęcia organizowane na „małym” kampusie, gdzie studenci zaprezentują przygotowane i skonstruowane samodzielnie bolidy elektryczne.  Każdy wydział prezentuje to co ma najlepsze.

Uczniowie mogą zwiedzać laboratoria uczelni, bezpośrednio od wykładowców usłyszeć, jak wyglądają zajęcia, i co ważne, dowiedzieć się, jak tę wiedzę mogą wykorzystać w praktyce – mówi koordynator akcji Katarzyna Kraska z PŚk.

Spotkania z młodzieżą będą odbywały się dwa razy w tygodniu, we wtorek i środę. Wystarczy tylko zgłosić chęć udziału w warsztatach przez stronę.