Spełnione marzenia

Spełnione marzenia

Studenckie drużyny Impuls i TU Kielce Greenpower już szykują się do kolejnych startów. Zespół łazika marsjańskiego we wrześniu weźmie udział w European Rover Challenge w Starachowicach a młodzi konstruktorzy bolidu wyścigowego marzą o zwycięstwie na torze wyścigowym w Poznaniu.

Studenci i doktoranci, którzy zajęli trzecie miejsce w zawodach University Rover Challenge podzielili się dziś wrażeniami z pierwszego swojego startu w USA. O swoim debiucie na torze wyścigowym opowiedzieli studenci zaangażowani w budowę elektrycznego pojazdu. Koła naukowe funkcjonujące na wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn na co dzień blisko współpracują i pomagają sobie przy ulepszaniu swoich maszyn.

Kielecka drużyna kolejny raz dowiodła, że do perfekcji opanowała sztukę projektowania i sterowania łazikami. Zresztą nie tylko ona. Polskie  zespoły zdominowały tegoroczne zawody na pustyni Utach.

Politechnika Świętokrzyska otrzymała ministerialne dofinansowanie do wyjazdu uczelnianej reprezentacji na zawody łazików marsjańskich w USA. Resort na wyjazd i dopracowanie konstrukcji pojazdu dostał 300 tysięcy z ministerialnej kasy. „Wicepremier Jarosław Gowin wiedział w kogo inwestować”– śmieje się Renata Janik doradca w Ministerstwie Nauki, która przyszła pogratulować zwycięzcom .

W sumie w tym roku do rywalizacji w University Rover Challenge przystąpiło 36 zespołów z 10 krajów, w tym sześć drużyn z Polski.