Sukces naszych lekkoatletów

Cztery medale lekkoatletów na Akademickich Mistrzostwach Polski!

Świetnie spisali się studenci Politechniki Świętokrzyskiej na zorganizowanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy sekcji AZS PŚk prowadzonej przez trenera Marka Kalwata zdobyli aż cztery medale w klasyfikacji uczelni technicznych. Klasą dla siebie był Oleksander Pylypchuk, który zdobył złoto w skoku w dal i srebro w trójskoku.

Oprócz niego na najniższym stopniu podium stawali Agnieszka Borek w skoku wzwyż oraz Krzysztof Pękalski w rzucie dyskiem. Dla obojga zdobyte w Łodzi medale to nie pierwsze krążki zdobyte na tej najważniejszej akademickiej imprezie w Polsce.

Agnieszka Borek była już złotą medalistką AMP, teraz na zakończenie swojej przygody ze studiowaniem, sprawiła sobie miły prezent wywalczając brązowy medal w tej konkurencji. Podobnie, jak Krzysztof Pękalski, który w klasyfikacji generalnej rzutem na odległość 43,60 m był siódmy, ale dało mu to trzecie miejsce i brązowy medali w klasyfikacji uczelni technicznych.

Aż dwa medale zdobył za to Oleksander Pylypchuk. Pierwszej dnia w trójskoku wyskakał srebro w klasyfikacji uczelni technicznej i czwarte miejsce w generalnej. Do podium AMP zabrakło mu jedynie 24 cm uzyskując wynik 14,75 m. W drugim dniu imprezy Pylypchuk ponownie uplasował się na czwartej pozycji, tym razem w skoku w dal. Tym razem do podium zabrakło jedynie 11 cm, a do tytuł akademickiego mistrza Polski jedynie 27 cm…

Na osłodę pozostał bardzo dobry wynik 7,10 m i złoty medal w klasyfikacji uczelni technicznych, co i tak jest ogromnym osiągnięciem pochodzącego z Ukrainy Oleksandra.