Test wytrzymałości

Test wytrzymałości

Za nami siódma edycja Testu Coopera dla Wszystkich. Tym razem w 12 minutowej próbie udział wzięło 219 osób. Jak zwykle biegali wszyscy chętni – w tym roku najmłodsza była czteroletnia Zuzia Piotrowska, a najstarszy 79-letni Leszek Mozer.

Test oficjalnie „otworzyła” Prorektor ds. ogólnych prof. Barbara Goszczyńska. W teście brali udział „zawodowi” biegacze, ale też ludzie, którzy na co dzień nie uprawiają tego sportu. Nie zabrakło też pracowników Politechniki Świętokrzyskiej.  Nie zabrakło też znanych sportowców – stadion odwiedził m.in. były zawodowy kolarz i dwukrotny olimpijczyk Tomasz Brożyna.

W biegu wzięły udział 219 osób. Najmłodszym uczestnikiem była 4 letnia Zuzia Piotrowska, która jest wnuczką prof. Jerzego Piotrowskiego i razem z tatą i dziadkiem przebyła 1400 metrów. Natomiast najstarszym zawodnikiem był 79-letni Leszek Mozer, który przebiegł 1850 metrów.
Najlepszy wynik uzyskał 23 letni Artur Rutkowski, którzy przebiegł 3450 metrów, a wśród kobiet 13 letnia Wiktoria Kos (2780 metrów). Organizatorem Testu Coopera w Kielcach był Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej. Koordynatorem ogólnopolskim akcji jest Akademicki Związek Sportowy przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Michał Filarski

PODSUMOWANIE:

Liczba uczestników: 219 osób

Najmłodszy uczestnik: Zuzanna Piotrowska – 4 lata – 1400 m.

Najstarszy uczestnik: Leszek Mozer – 79 lat – 1850 m.

Najlepszy wynik (ogólny i wśród mężczyzn) – Artur Rutkowski – 23 lata –

3450m.

Najlepszy wynik (wśród kobiet) – Wiktoria Kos – 13 lat – 2780 m.

 

Pełna fotorelacja TUTAJ

fot. Paula Lesiak