Uroczyste Gaudeamus

Uroczyste Gaudeamus

Po trudnych doświadczeniach z pandemią studenci wracają na uczelnię. Politechnika Świętokrzyska zainaugurowała nowy rok akademicki i rozpoczyna zajęcia w trybie stacjonarnym. W salach wykładowych zasiądzie 4,5 tysiąca studentów.

Ten rok pandemiczny był bardzo trudny, Daliśmy radę. Mnóstwo mamy przedsięwzięć, jeżeli chodzi o zdobywanie projektów badawczych, a także nowe, atrakcyjne kierunki – powiedział prof. Zbigniew Koruba, rektor PŚk.

W tym roku uczelnia zaproponowała kilka nowych kierunków przyszłości takich jak teleinformatyka, informatyka przemysłowa, automatyka i elektrotechnika przemysłowa czy też elektromobilność. PŚk wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego pracuje też nad uruchomieniem inżynierii biomedycznej.

Studia techniczne nie należą do łatwych, ale są przyszłością polskiej gospodarki – mówił podczas inauguracji profesor Zbigniew Koruba. Dodał, że ponad 90 proc. absolwentów PŚk znajduje zatrudnienie tuż po ukończeniu studiów.

Bądźcie mądrzy, rozważni, tolerancyjni, otwarci na drugiego człowieka, walczcie o swoją przyszłość. Życzę wszystkim osiągnięcia sukcesów i pełnej satysfakcji z pracy, spełnienia marzeń. Życzę też pomyślności, zdrowia i uśmiechu, chęci do zdobywania i dzielenia się swoją wiedzą.

Przemówienie inauguracyjne Rektora