W jednej drużynie

W jednej drużynie

Pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej będą drukować przyłbice medyczne. Sprzęt ochronny zostanie przekazany do szpitali z województwa świętokrzyskiego.
W najbliższym czasie zostanie uruchomione około dwudziestu drukarek, które mogą wyprodukować ponad siedemdziesiąt przyłbic na dobę.

Mam nadzieję, że ta liczba będzie rosła – mówi dr inż. Artur Szmidt, koordynator akcji – Przyłbice powstają dzięki współpracy wielu osób ze środowiska akademickiego. Chęć pomocy służbom medycznym, które stoją na pierwszej linii frontu w walce z epidemią, jest bardzo duża – dodaje .

Sprzęt ochronny będzie produkowany w nowoczesnych laboratoriach Politechniki Świętokrzyskiej, ale też w domach na prywatnym sprzęcie. Pierwsza partia kilkunastu przyłbic trafiła dziś do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W środę przyłbice wyprodukowane na PŚk zostaną dostarczone do Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Przedsięwzięcie wspiera Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego PŚk, IFMSA-Poland Oddział Kielce oraz IFMSA-Poland Oddział Śląsk. Stowarzyszenie zrzeszające studentów medycyny i młodych lekarzy przekazało gotowy projekt do druku 3D.


Kontakt w sprawie akcji: szmidt@tu.kielce.pl