Zagraniczni eksperci o transferze technologii

Zagraniczni eksperci o transferze technologii

Realizacja projektów „Proof of Concept”, ocena wyników badań za pomocą specjalistycznego oprogramowania i sposób nawiązywania współpracy naukowców z dużymi przedsiębiorstwami, to najważniejsze tematy warsztatów, które miały miejsce w siedzibie Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach europejskiego programu „ProgressTT”.

Gościem specjalnym spotkania był dr John Mc Manus z Irlandii, ekspert w zakresie transferu technologii, który już po raz trzeci w tym roku szkolił pracowników Ośrodka Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej. W ramach tego wydarzenia, w pierwszym dniu warsztatów udział wzięli przedstawiciele Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego i Ośrodka Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej. W dyskusji brali udział także zagraniczni eksperci z Uniwersytetu Liege w Belgii – Michel Morant i Elodie Naveau. Ich centrum transferu technologii jest beneficjentem regionalnego programu wspierania innowacji, w którym naukowcy mogą pozyskać 80.000E na realizację projektu Proof of Concet, który kończy się wdrożeniem wynalazku do gospodarki. W trakcie kilku lat realizacji programu, eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Udział w dyskusji brał także Tom Flanagan , dyrektor Centrum Transferu Technologii w DIT Dublin, a także Jakub Kruszelnicki dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Seminarium spotkało się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony obu partnerów projektu. Nie zabrakło również trudnych pytań, burzliwych dyskusji i wymiany doświadczeń.