Zaprogramowani na sukces

Zaprogramowani na sukces

Młodzi informatycy z politechniki odnieśli wielki sukces podczas maratonu programistycznego Hackathon Idea Kielce. Drużyna Command Prompt Team w składzie: Mateusz Pełka, Yehor Tarkovskyi i Mateusz Karykowski zajęła drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium znalazł się zespół Politechniki Świętokrzyskiej w składzie Tomasz Kowalczyk, Dominik Klarkowski i Michał Kundera za aplikację dot. zgłaszania informacji i interwencji do odpowiednich służb.

Aplikacja, którą stworzył zespół Command Prompt Team (II miejsce) ma zmniejszyć kolejki w urzędach poprzez internetowy serwis do rezerwacji miejsc. Dodatkowo aplikacja umożliwia inteligentne wyszukiwanie wniosków (z użyciem słów kluczowych i pokrewnych) wraz z asystentem, który podpowiada co dodatkowo trzeba przygotować do złożenia takiego wniosku oraz w jakim urzędzie i na jakim wydziale należy go złożyć. Serwis zawiera informacje o lokalizacji, nazwie, jednostkach wewnętrznych i godzinach otwarcia urzędu.

Trzeci zespół z PŚk „Codethesa” za aplikację ecoCK wspierającą właścicieli samochodów elektrycznych w rezerwacji stacji ładowania otrzymał wyróżnienie.

Do pierwszego miejskiego Hackathonu zarejestrowało się 55 trzyosobowych zespołów. Był to największy hackathon organizowany przez urzędy miast w Polsce. Projekt realizowany jest przez Miasto Kielce w ramach działań związanych z wdrażaniem Strategii Smart City


Foto. Urząd Miasta Kielce