SREBRNY MEDAL WIOŚLARZY  2020

SREBRNY MEDAL WIOŚLARZY 2020

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej w kraju w dniu 7-8.listopada w Warszawie  odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim . Drużyna Politechniki  jechała na te zawody z dużymi nadziejami powtórzenia sukcesów zeszłorocznych gdzie zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kilka medali indywidualnych. Tym razem zabrakło odrobiny szczęścia  a może trudności w przygotowaniach  do zawodów oraz odmłodzony skład drużyny spowodowały  iż tym razem drużyna męska zdobyła srebrny medal w klasyfikacji UTE oraz IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Do  III miejsca zabrakło 0.5 punktu .Natomiast  drużyna kobieca zajęła nielubiane przez sportowców IV miejsce  w klasyfikacji UTE oraz VI miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszą zawodniczką drużyny kobiecej była Julia Stępień która w klasyfikacji indywidualnej kobiet  UTE  była czwarta wynikiem 3.37.7 min. natomiast wśród mężczyzn  najlepszy był Przemysław Wilk który w kategorii  UTE do 75 kg zajął  7 miejsce.  Mimo dużego zaangażowania  w zawodach wszystkich zawodniczek i zawodników pozostał  niedosyt z osiągniętych wyników , powiedział trener – Marek Kalwat . Kończymy sezon startów   i zabieramy się do solidnych treningów  i startów na wiosnę.. Gratulujemy   i życzymy powodzenia.