Bezpieczna budowa

Bezpieczna budowa

O bezpieczeństwie w budownictwie mówili w Politechnice Świętokrzyskiej inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. Cztery wypadki śmiertelne i trzy ciężkie odnotowano w regionie w ubiegłym roku.  W murach uczelni odbyła się konferencja poświęcona zagrożeniom w pracy.

Zadaniem inspektorów jest nie tylko czuwanie nad przestrzeganiem przepisów prawa pracy i BHP, ale także prowadzenie działań prewencyjnych. „Tłumaczymy jak prawidłowo postępować, aby uniknąć wypadków przy pracy i promujemy dobre praktyki w zakresie dbania o bezpieczeństwo pracowników” – mówi Janusz Czyż, okręgowy inspektor pracy.

W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy, pracownicy, inspektorzy bhp, a także studenci Politechniki Świętokrzyskiej. „Temat bezpieczeństwa na budowie jest niezwykle ważny, ale i trudny, bo wypadkowość w tym obszarze jest stosunkowo duża w porównaniu z innymi gałęziami gospodarki  – mówi prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.  Jak zaznaczył, studenci mają możliwość poznania problemów, z którymi być może wkrótce zetkną się w pracy.


[Best_Wordpress_Gallery id=”200″ gal_title=”2017-04-03 Bezpieczna budowa”]