Bieg w Kasku 2018

Bieg w Kasku 2018

Bieg w kasku przeznaczony jest dla maturzystek oraz dla wszystkich innych chętnych kobiet w dowolnym wieku. Zapraszamy też panów! Uczestniczki – zgodnie z nazwą biegu – wystartują w już szeroko rozpoznawanym gadżecie akcji, czyli w kasku z logo Dziewczyny na politechniki!. W tym nietypowym nakryciu głowy trzeba przebiec cały dystans.

Bieg w kasku organizowany przez Akademicki Związek Sportowy jest elementem ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! (www.dziewczynynapolitechniki.pl) i Dziewczyny do ścisłych! (www.dziewczynydoscislych.pl).
Celem akcji walka ze stereotypowym podziałem na zawody „męskie” i „kobiece” i zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Obie akcje są organizowane wspólnie przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Akcja Dziewczyny na politechniki! odbywa się już od dziesięciu lat, a Dziewczyny do ścisłych! – od ośmiu. Finałem tegorocznych akcji Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! będzie Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn.

Do pobrania:

 

REJESTRACJA NA BIEG