Zawieszenie zajęć DPŚk  podczas semestru letniego 2020/2021

Zawieszenie zajęć DPŚk podczas semestru letniego 2020/2021

Kochani Studenci, Szanowni Rodzice małych żaków Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej,
z przykrością informuję, iż z uwagi na bardzo niestabilną sytuację oraz wzrastającą liczbę zakażeń COVID-19, JM Rektor utrzymał czasowe ograniczenia funkcjonowania Uczelni również podczas semestru letniego 2020/2021 (Zarządzenie Nr 23/21).
W związku z powyższym, w chwili obecnej czasowo zostają również wstrzymane wszelkie formy zajęć na Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej oraz na Kursach Specjalistycznych DPŚ. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna, skutecznie uniemożliwiła nam realizację zajęć dla małych żaków zaplanowanych na IV semestr letni 2020/2021, które miały rozpocząć się 13 marca br.
Wszyscy czekamy na poprawę i ustabilizowanie się sytuacji, a wtedy również zajęcia DPŚk zostaną wznowione, o czym natychmiast Państwa poinformujemy.
Choć odbędą się w innym niż zaplanowano terminie, to z pewnością będą atrakcyjne dla małych żaków.
Na e-maile podane w formularzach zgłoszeniowych, został przesłany Komunikat nr 3, z WAŻNYMI informacjami. Bardzo proszę sprawdzić skrzynki i SPAM – gdyby do kogoś mail jednak nie dotarł, proszę o kontakt.
Pomimo, iż pandemia koronawirusa stale nie pozwala nam spotkać się z naszymi małymi studentami, to Dziecięca Politechnika Świętokrzyska wykorzystuje ten czas na rozwijanie swojej oferty skierowanej do dzieci i młodzieży i nie tylko:

1. Trwają właśnie prace organizacyjne nad stworzeniem nowego bloku – tym razem sportowego – od września 2021 roku (chyba, że poprawa sytuacji epidemiologicznej pozwoli na wcześniejsze rozpoczęcie) w ramach Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej rozpoczniemy również ZAJĘCIA SPORTOWE w ramach STUDIUM ZDROWIA i SPORTU.

Szereg zapytań ze strony rodziców o zajęcia sportowe w ramach Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej, sprawiło, iż narodził się pomysł na stworzenie specjalnego bloku. Zajęcia takie, to pomysł na zajęcia dodatkowe dla dzieci od 6 roku życia oraz młodzieży. Jako pierwsze proponujemy zajęcia ogólnorozwojowe w dyscyplinach: piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, piłka siatkowa, ale w planach również lekka atletyka, gimnastyka, pływanie, itp.
Sądzę, że jeśli będzie zainteresowanie to dyscyplin sportowych będzie więcej. Przewidujemy organizowanie półkolonii i ferii sportowych oraz obozów np. narciarskich.
To wszystko plany, ale gotowe do realizacji z chwilą poprawy sytuacji i możliwością wznowień działań DPŚk.

Więcej informacji na stronie STUDIUM ZDROWIA i SPORTU 

2. Mamy nadzieję również, że niebawem uda się wyemitować na naszym profilu Facebook (https://www.facebook.com/DzieciecaPSk) specjalnie przygotowane ciekawe prezentacje/pokazy dla dzieci – będziemy informować o emisjach.

To tak na pocieszenie naszych małych żaków (w bonusie), a nie jako zajęcia on-line. Dlatego zachęcam do regularnego śledzenia pojawiających się na profilu DPŚk informacji.

Na spotkaniu informacyjnym 2 października 2020 r., przed rozpoczęciem zajęć DPŚk w semestrze zimowym 2020/2021, podjęliśmy wraz z rodzicami małych studentów decyzję, aby nie zamieniać Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej na wersję on-line, ponieważ uważamy (zarówno zespół DPŚk, jak i rodzice małych studentów), że wartością dodaną dla dzieci, jest przebywanie i poruszanie się w przestrzeni uczelnianej, fizyczna obecność w laboratoriach, dotykanie przyrządów, które są omawiane podczas warsztatów, itp.

3. W przygotowaniu jest rozszerzanie oferty kursów dla starszych dzieci i młodzieży w ramach Laboratorium Programowania i Studium Inżynierii Rysunku

4. Cały czas przed nami premiera dedykowanej piosenki i teledysku Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej.

5. Mamy również plan wydawniczy dotyczący skryptu „Programowanie z DPŚk” (tytuł roboczy) – dla uczestników kursów w ramach Laboratorium Programowania, ale też do nabycia dla wszystkich chętnych dzieci – pasjonatów programowania (również nie będących studentami DPŚk, czy uczestnikami kursów DPŚk)

6. W chwili obecnej na prośbę małych studentów i ich rodziców, rozważana jest możliwość utworzenia Koła Naukowego Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej.

Choć pandemia niczego nam nie ułatwia – nie „spoczywamy na laurach” – mamy nadzieję, że mimo przejściowych trudności zostaniecie z nami.

W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiamy i życzymy WSZYSTKIM zdrowia licząc, że niebawem się będziemy mogli zobaczyć w rzeczywistości nie tylko wirtualnej.