Dla liderów nauki

Dla liderów nauki

To pierwsze takie wyróżnienie w historii tego konkursu dla osób z woj. świętokrzyskiego. Dwaj naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej Szymon Tofil i Hubert Danielewski nagrodzeni przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Młodzi naukowcy otrzymają po blisko 1,2 mln zł na realizację swoich projektów.

W zakończonej, ósmej edycji konkursu LIDER spośród 183 nagrodzone zostały 34 projekty. Program pozwala młodym uczonym – do 35 roku życia – uzyskać środki na swoje badania. Kładzie szczególny nacisk na współpracę młodych naukowców z przedsiębiorstwami oraz zwiększenie mobilności wewnątrz sektora nauki i przemysłu.

  • Mgr inż. Szymon Tofil otrzyma dofinansowanie na projekt „Mikroobróbka laserowa dla technologii różnoimiennych złączy adhezyjnych w układzie metal – tworzywo sztuczne, metal – ceramika i tworzywo sztuczne – ceramika”.
  • Mgr inż. Hubert Danielewski otrzyma wsparcie na projekt „Technologia wykonywania szczelnych złączy do instalacji gazowniczych z wykorzystaniem skoncentrowanego źródła energii”.