Grad medali lekkoatletów na AMP

Po długiej przerwie studenci Politechniki Świętokrzyskiej wrócili do sportowej rywalizacji i wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Łodzi.

Młodzi sportowcy sprawili nam dużą niespodziankę zdobywając łącznie aż 8 medali – 3 w klasyfikacji generalnej mistrzostw oraz 5 w kategorii uczelni technicznych – powiedział Marek Kalwat, trener sekcji lekkoatletycznej.

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Politechniki okazał się Aleksandr Pylypchuk, student WZiMK, który zdobył aż 4 medale: srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 7.24 m w klasyfikacji generalnej oraz zloty w klasyfikacji Uczelni Technicznych, brązowy w trójskoku w kategorii generalnej z wynikiem 14.71 m i srebrny w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Dwa medale zdobył Aleksander Podsiadło, student WEAiI w skoku wzwyż – 192 cm brązowy medal w klasyfikacji generalnej i srebrny w kategorii Uczelni Technicznych. Dwa brązowe medale zdobyły nasze zawodniczki w kategorii Uczelni Technicznych. W rzucie oszczepem Paulina Borowska studentka WBiA i w pchnięciu kulą Natalia Banaśkiewicz studentka WBiA. Rewelacyjne wyniki naszych sportowców pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość, tym bardziej, że niebawem Uczelnia wzbogaci się o nowy wielofunkcyjny stadion lekkoatletyczny. Gratulujemy zawodnikom i Trenerowi i życzymy kolejnych sukcesów.