Uroczysta Inauguracja

Uroczysta Inauguracja

Studenci wracają na uczelnię. A to oznacza koniec wakacji i początek codziennych zmagań. Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmiało w murach Politechniki Świętokrzyskiej.

W nowym roku akademickim naukę rozpocznie ok. 4 500 żaków, w tym 1500 nowych studentów. W edukacyjnej ofercie uczelni znalazł się nowy kierunek studiów uruchomiony wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego – inżynieria biomedyczna. Wśród najbardziej obleganych kierunków – niezmiennie informatyka, budownictwo i automatyka i robotyka.

Politechnika to nie tylko studenci z Polski. Są Białorusini, Litwini, ale najwięcej obcokrajowców to Ukraińcy.
Władze największej technicznej uczelni nie rozważają powrotu do zajęć zdalnych. Taką deklarację ze względu na wysokie ceny energii złożyło kilka uczelni w Polsce.

Wykład inauguracyjny pt.: „Rozwój, osiągnięcia i przyszłość współczesnej kardiologii” wygłosiła profesor dr hab. nauk medycznych Marianna Janion dziekan Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Społeczności akademickiej Politechniki Świętokrzyskiej gratulacje i życzenia złożyła marszałek Sejmu. Elżbieta Witek podkreśliła, że inauguracja roku akademickiego jest czasem planów, nadziei i nowego otwarcia.