Indeksy rozdane

Indeksy rozdane

Choć mają zaledwie od 6 do 14 lat to już poczuli się jak prawdziwi studenci. Dostali indeksy, złożyli ślubowanie i zobowiązali się do pilnego zdobywania wiedzy. Mali studenci rozpoczęli zgłębianie tajników świata nauki na Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej.

Studia to fascynująca przygoda a Politechnika Świętokrzyska to idealne miejsce by tę przygodę rozpocząć. Eksperymenty i doświadczenia oraz nauka poprzez zabawę, to właśnie esencja Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej. Mali studenci nie mają wątpliwości, że to będzie udany semestr.

Na zajęciach można poczuć się, jak prawdziwy naukowiec. Żadnego odpytywania, żadnego notowania tylko czysta twórcza praca. Warsztaty dla najmłodszych mają pokazać, że nauka może być fascynująca, a przedmioty ścisłe nie muszą być nudne.

„Taka jest rola uczelni wyższych, żeby edukować od najmłodszych lat” – mówi rektor PŚk prof. Wiesław Trąmpczyński.

Niezwykła naukowa przygoda ma pomóc małym studentom poznać uczelnię i być może w przyszłości stanie się inspiracją przy wyborze ich kierunku kariery.

Podczas uroczystego otwarcia dPŚk, wykład inauguracyjny pt.: „Dlaczego samolot lata” wygłosił Prof. Jan Krysiński, były wieloletni rektor Politechniki Łódzkiej.

Więcej informacji na stronie Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej na Fb dPŚk